08:09 | 1392/07/16
بازدید اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران از واحدهای صنعتی لایی ساز، چاپرنگ و لایکو
به گزارش «نساجی نیوز» اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران در یک سفر دو روزه در روزهای 13 و 14 ام مهر ماه از واحدهای صنعتی لایی ساز در زنجان و چاپرنگ و لایکو در تبریز بازید کردند. طی بازدید از کارخانه صنعتی لایی ساز مسئولین اداره صنایع و معادن استان زنجان در محل این کارخانه حضور یافته و ضمن دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران پس از ارائه اطلاعات مربوط به وضعیت صنعت نساجی در استان مذکور به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی این صنعت پرداختند.

شرکت صنعتی لایی ساز پس از گشایش اعتبار در سال 67 و نصب ماشین آلات در سال 68 ، در اواخر سال 69 در زمینی به وسعت 98000 متر مربع و 25000 مترمربع زیر بنا به بهره برداری رسید. امروزه این شرکت دارای 5 سالن فعال بوده و تولیداتی مانند لایه های ترموباندینگ، ترموفیوزینگ و دیگر لایه های مورد مصرف در رویه پوشک بچه، نوار بهداشتی، البسه و ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی، فیلترها و ... دارد. ظرفیت اسمی این کارخانه 14000 تن در سال بوده که در حال حاضر تنها 5000 تا 5500 تن تولید سالانه دارد و برای 140 نفر از ساکنان بومی آن منطقه اشتغالزایی کرده است. در گذشته الیاف پلی استر و پلی پروپیلن مورد مصرف در این کارخانه از کشور کره وارد می شد اما در حال حاضر به دلیل مشکلات ارزی بخش اعظم مواد اولیه از داخل کشور تأمین می‌شود.

در کارخانه مذکور چندین مورد طرح تحقیقاتی در دست اجرا می باشد. یک مورد ازاین طرحها تولید فیلترهای تصفیه آب بوده که نزدیک به مرحله رسیدن به تولید انبوه می‌باشد.

در ادامه اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران از کارخانجات چاپرنگ و لایکو در تبریز بازدید کردند. این کارخانجات بمنظور رنگرزی و چاپ پارچه در سال 71 ،تأسیس و در خرداد 74 در زمینی به وسعت 10 هکتار و 32000 متر مربع زیر بنا به بهره برداری رسید. کارخانه چاپرنگ سالانه 10 میلیون متر طولی ظرفیت داشته و بسته به نیاز بازار میزان تولید آن متغیر است. 55% از تولید کارخانه چاپرنگ مورد مصرف در کارخانه لایکو قرار گرفته و مابقی مربوط به سفارشات بازار است. ظرفیت اسمی کارخانه لایکو نیز روزانه 4-5 هزار دست لحاف یک و دو نفره بوده اما در حال حاضر تولید روزانه آن 1000دست لحاف می‌باشد. بخشی از دوخت نهایی لحاف های تولیدی درون کارخانه انجام می‌شود و مابقی طی قراردادهایی به صورت کارمزدی برون سپاری می شوند و فقط کنترل کیفیت و بسته بندی در کارخانه فوق انجام میگیرد.

این کارخانجات دارای یک تصفیه خانه آب با ظرفیت روزانه 850 متر مکعب می باشد که آب خروجی از بخش چاپ را به روشهای بیولوژیکی و شیمیایی تصفیه نموده و به بخش کشاورزی تزریق می نماید. تجهیز این کارخانجات به تصفیه خانه موجب اخذ استاندارد CE شده است که لازمه آن استاندارد ISO14000 (مربوط به صنایع دوستدار محیط زیست) گردیده است. کارخانجات چاپرنگ و لایکو در مجموع دارای 170 کارکن بوده که در سه شیفت کاری مشغول به فعالیت می باشند و دفتر، انبار مرکزی و فروشگاههای شرکت دارای 220 نفر پرسنل فصلی و غیرفصلی که جمعاً 390 می باشند.

در روز دوم از این سفر اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران در محل دبستان دخترانه عذرا زینی حضور یافتند و با استقبال با شکوه مسئولین شورای شهر، آموزش و پرورش و دانش آموزان مواجه شدند.

این مدرسه 6 کلاسه به همت جناب آقای زینی عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران و مدیریت کارخانجات فوق‌الذکر در زمینی به وسعت 4600 مترمربع و900 مترمربع زیربنا با ظرفیت 210 نفر دانش آموز در شهرستان مراغه زادگاه ایشان تأسیس شده است.

هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران از تلاش های جناب آقای محمود زینی و همکاران ایشان در جهت توسعه‌ی صنعت و اشتغالزایی در کشور و همچنین انجام امور عام المنفعه و خیریه، تقدیر و تشکر نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت های روز افزون مینماید.


جهت مشاهده عکس های بازدید کلیلک کنید

نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved