09:07 | 1392/02/25
بازدید هیأت‌مدیره انجمن صنایع نساجی ایران از ریسندگی و بافندگی کاشان
نساجی نیوز: هیأت‌مدیره انجمن در ادامه بازدیدهای خود از واحدهای صنعتی عضو، صبح روز دوشنبه مورخ23 اردیبهشت از ریسندگی و بافندگی کاشان بازدید کرد.
کارخانجات ریسندگی و بافندگی کاشان با بیش از 80 سال سابقه فعالیت، از قدیمی‌ترین صنایع نساجی کشور محسوب می‌شود. این مجموعه پس از مشکلات عدیده‌ای که با آن روبرو شده و پس از تعطیلی آن در برهه‌ای از سال 90، مجدداً فعالیت خود را از شهریور ماه سال 91 آغاز نموده و توانسته طی این مدت درصد قابل توجهی از ظرفیت موجود خود را با همت کارگران و مدیران خود راه‌اندازی کند.

خط ریسندگی این مجموعه با در اختیار داشتن 20 دستگاه ماشین‌آلات رینگ و مجموعاً 1072 دوک روزانه در حدود 7 تن نخ پلی‌استر/ویسکوز نمره 30 در سیستم انگلیسی تولید داشته و همچنین با استفاده از 5 دستگاه ماشین‌ اپن‌اند، در حدود 2.5 تن نخ پنبه‌ای نمره 20 در روز تولید می‌نماید. این قسمت بطور 4 شیفته فعال بوده و بالغ بر 180 نفر در آن مشغول به کار می‌باشند. نخ‌های تولیدی در این بخش عمدتاً نخ نمره 30 پلی‌استر ویسکوز و نخ‌های پنبه‌ای نمره 20 و 10 می‌باشد. شایان ذکر است که این قسمت تأمین‌کننده بخشی از نخ مورد نیاز این مجموعه در واحد بافندگی است.

واحد بافندگی کارخانه مذکور دارای 202 دستگاه ماشین‌ بافندگی پروژکتایل سولزر با عرض بافت 3.9 متر است که ظرفیت اسمی آن بالغ بر 80 هزار متر مربع در روز بوده و در حال حاضر روزانه 6 تن نخ از بخش ریسندگی و 3 تن نخ فیلامنت از شرکت‌های دیگر به آن تزریق می‌شود. اشتغال این واحد نیز در حدود 120 نفر است.

شایان ذکر است که قسمت رنگرزی و تکمیل این واحد نیز در حال فعالیت است و در حدود 40 درصد از حجم کار آن مربوط به این مجموعه بوده و برای استفاده از ظرفیت‌های خالی خود سفارشات امانی می‌پذیرد. کیفیت چاپ و رنگرزی این مجموعه نیز مورد تأیید مصرف‌کنندگان بوده و به خوبی توانسته بخشی از بازار داخلی را در اختیار داشته باشد.

هیأت‌مدیره انجمن ضمن بازدید از این مجموعه و ابراز خرسندی از راه‌اندازی مجدد و فعالیت آن، بر تداوم تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت موجود تأکید کردند.

04
03
02
01
نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved