12:05 | 1389/12/16
جشنواره فروش فرش و بازار گرم فروش در آذربایجان شرقی
نساجی نیوز: فروش قالی در بیست روز گذشته (از 22بهمن) رقمی بالغ بر نزدیک به یک میلیارد تومان را نوید می دهد.
به گزارش «نساجی نیوز» بررسی در بازار فرش دستباف و اظهار رضایت در ایام پایانی سال حکایت از فروش بیشتر فرش دارد. رییس اداره فرش سازمان بازرگانی استان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب افزود: فرشهای با کیفیت در داخل و خارج از کشور همیشه مشتری دارد و این سخن صاحبان فن می باشد هر چند به دلیل ترس از مالیات و یا رقابت سالم ویا ناسالم بیان آشکار آن انکار می شود و شاید در دنیای تجارت این امر تا حدودی منطقی باشد!
علی سلیمانی ادامه داد: در ایام نزدیک عید 1390 ویژگی برجسته ای را شاهد هستیم و آن برگزاری جشنواره فروش فرش دستباف می باشد که در کنار فروش، تبلیغات و اطلاع رسانی، مشارکت فرش فروشان تضمینی برای این امرگردید.
وی درباره چگونگی برگزاری نخستین جشنواره فروش در استان آذربایجان شرقی گفت: ما نتایج مثبت تبلیغات واطلاع رسانی را در استان خود به وضوح مشاهده کرده بودیم وبا تجربه قبلی در جهت برجسته کردن آن در جشنواره فروش فرش دستباف تلاش کردیم که ابتکاری ارزنده و ماندگار از طرف مر کز ملی فرش ایران می باشد. با افتتاح بزرگترین نمایشگاه دایمی فرش ایران در تیر ماه امسال در آذربایجان شرقی اثرات مثبت تبلیغات و فروش آن کاملا برایمان مشهود گردیده بود.
گزارشی که صرفا از نمایشگاه دایمی فرش در تبریز داریم فروش قالی در بیست روز گذشته (از 22بهمن) رقمی بالغ بر نزدیک به یک میلیارد تومان را نوید می دهد که این رقم تنها بخشی از بازار فروش فرش دستباف در آذزبایجان شرقی را شامل می شود که صرفا 1300 فروشنده فرش دارای مجوز و پروانه کسب در تبریز وجود دارد که این آمار نشان از پتانسیل و ظرفیت بالای تولید ؛ فروش و صادرات قالی در این استان دارد.
رییس اداره فرش سازمان بازرگانی آذربایجان شرقی در ادامه گفت: با توجه به اجرای هدفمند سازی یارانه ها و تحریم غیر منطقی هنر– صنعت فرش ایران تصور می شد امسال فروش خوبی نخواهیم داشت. لیکن با تمهیدات و تدابیر متخذه در داخل کشور از جمله تقویت بازار داخلی در بستر جشنواره فروش فرش دستباف با شعار "هر فروشگاه یک نمایشگاه" و توجه به بازار خارجی با همکاری مرکز ملی فرش ایران خوشبختانه شاهد فروش مطلوب فرش در داخل کشور هستیم و حتی به علت استقبال بیشتر احتمال تمدید آن را داریم و در زمینه صادرات به خارج از کشور نیز با افزایش 12 در صدی، رقمی بالغ بر 154 میلیون دلار فرش دستباف از آذربایجان شرقی در یازده ماهه گذشته به خارج از کشور صادر شده است.
سلیمانی ادامه داد: توجه به بازار فروش فرش دستباف ما را به یک استراتژی مهمی هدایت کرد و آن معرفی قالی در داخل کشور و عدم غفلت در تبلیغات و اطلاع رسانی و در نهایت گسترش حوزه فروش قالی از پستوی دالان ها، تیمچه ها و بازارهای سنتی به فضای تبلیغاتی و تلاش در جهت هدایت قالی فروشان و مشتریان آنها به فضای خرید و فروش اینترنتی و توجه به حوزه سایبری است که این موضوع در قدم نخست با راه اندازی پورتال جشنواره فروش به نشانی www.carpetfestival.com برداشته شد. قاعدتا بستر این امر مرهون جشنواره فروش فرش دستباف می باشد که انتظار داریم در سال آینده با مشوقهای بیشتری در اجرای آن موفقیت بیشتری حاصل گردد. لیکن باید چند نکته ظریف واساسی را پیگیری کنیم و برای حل آن تلاش کنیم. یکی از آنها مالیات در زمان برگزاری جشنواره و دیگری سرمایه گزاری بیشتر در امر جشنواره و در آخر برگزاری دوره های آموزشی فرش فروشان با محورها و سر فصلهای مبتنی بر واقعیت های تجاری و فناوریهای روز می باشد که قطعا از اثرات مثبت این دوره ها ارتقای سطح مشارکت فرش فروشان و ایجاد انگیزه جهت تعامل و همکاری با نهادهای دولتی در پیشبرد اهداف قالی در راستای فروش بیشتر فرش و در نهایت روان سازی تولید واشتغالزایی، ارتقای کیفیت و امنیت شغلی است.

نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved