11:17 | 1389/10/09
اجرای طرح تامین کالا توسط وزارت صنایع ومعادن
نساجی نیوز: معاونت امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن طرح تامین کالا را به اجرا در می آورد.
به گزارش«نساجی نیوز» اهداف اصلی این طرح؛ افزایش تقاضا برای کالاهای مصرفی با دوام ساخت داخل(مورد نیاز مردم)، پیشگیری از آثار تورمی طرح هدفمند کردن یارانه ها به ویژه آثار روانی طرح، ترویج مصرف کالاهای با کیفیت مناسب و به خصوص پربازده(با مصرف بهینه انرژی) و ترویج فرهنگ و خرید غیرحضوری است.
بنابراین گزارش، ارکان اینطرح متقاضی خرید کالا، تولیدکنندگان، بانک های عامل و مدیریت طرح تامین کالا هستند و از جمله مزایای خرید از طریق این طرح برای خریداران، امکان مقایسه مشخصات، قیمت و شرایط تحویل کالاها از روی سایت طرح(بهین یاب www.behinyab.ir) است و همچنین امکان خرید غیرحضوری با ویژگی هایی مانند بررسی کالا، سفارش اینترنتی، پرئاخت غیرمستقیم اقساط خرید در صورت خرید اقساطی را داراست.
همین گزارش حاکی است، امکان خرید به دو روش نقد و اقساط(در روش قسطی هیچگونه سود منظور نمی گردد)، امکان نصب رایگان و تحویل کالا در محل مصرف کننده در مورد برخی کالاها و عدم نیاز به ارائه وثیقه، ضمانت، سفته و مدارک مشابه در صورت خرید قسطی از دیگر مزایای این طرح است که در خرید قسطی ارائه درخواست مخصوص از سوی متقاضی به بانک، مستقیما از مبلغ یارانه ها توسط بانک عامل برداشت و به حساب شرکت تولیدکننده مربوط می رسد.
این گزارش می افزاید، خرید کالا با اعمال تخفیف نسبت به قیمت های بازار، امکان معرفی حساب دیگران با ارائه درخواست و تعهد آنان جهت خرید با اقساط با مبالغ بیشتر و اطمینان نسبی از کیفیت و قیمت مناسب کالا با توجه به ارزیابی دفاتر تخصصی وزارت صنایع و معادن از دیگر مزایای اینطرح به شمار می رود.
برپایه این گزارش، مزایای فروش کالا از طریق این طرح برای تولیدکنندگان: توسعه بازار محصولات واحدهای شرکت کننده در طرح، تامین بخشی از هزینه تبلیغات معرفی کالای پذیرفته شده در طرح، اطمینان از دریافت اقساط فروش کالا(در روش فروش قسطی) از طریق اعتبارات یارانه طرح، هدفمند کردن یارنه ها و با تضمین دولت است.
همچنین ایجاد زمینه و امکان رقابت هرچه بیشتر در رابطه با کالاهای مشابه خارجی، انجام عمده عملیات فروش از طریق اینترنت، حمایت ویژه از ارائه کنندگان محصولات پربازده و با رده انرژی بالا و کاهش قیمت تمام شده محصولات ارائه شده در طرح، در اثر کاهش هزینه های توزیع(با حذف واسطه ها) افزایش تقاضا و کاهش مخاطره و ریسک فروش از دیگر مزایای فروش کالا در این طرح محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، در طرح مذکور تعهداتی نیز برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است و طی آن باید کالاهای مورد نظر را با کیفیت مناسب و مشخص شده به طور مستمر ارائه کنند و قیمت کالاها نسبت به قیمت شهریور سالجاری، در فروش نقدی حداقل 7درصد و در فروش قسطی حداقل 2درصد تخفیف باید اعمال شود و به علاوه قیمت نیز حداقل تا پایان سال بدون تغییر بماند.
از دیگر تعهدات تولیدکنندگان، ارائه تمامی اطلاعات مربوط به شرایط فروش، گارانتی، زمان تحویل، خدمات پس از فروش و امثالهم جهت ثبت در سایت بهین یاب بدیهی است با توجه به مشارکت سایر تولیدکنندگان و وجود زمینه رقابت در طرح تامین کالا، طبیعتا هرچه شرایط مناسب تر باشد توسعه و جذب بازار بهتری برای تولیدکننده فراهم می شود و همچنین کالای عرضه شده در این طرح باید ساخت داتخل و با مشخصات اعلام شده باشد.
همین گزارش می افزاید، انواع کالاهای مصرفی با دوام مورد نیاز مردم بویژه لوازم خانگی در این طرح قابل پذیرش است و با توجه به اینکه پذیرش کالا در این طرح منوط به تایید کمیته مربوطه در وزارت متبوع است لذا هرگونه پیشنهاد برای منظور کردن کالاهای جدید دراین طرح باید در اسرع وقت به مدیریت طرح تامین کالا در حوزهمعاونت امور صنایع و اقتصادی منعکس شود.
متقاضیان شرکت در این طرح می توانند با ورود به سایت بهین یاب به آدرسwww.behinyab.ir و ذکر نام کالای مورد نظر ثبت نام و نتیجه آن را به معونت امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن از طریق دورنگار به شماره 88909547-021 منعکس کنند.


نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved