دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران با تأکید بر لزوم برقراری ارتباط بین بانک‌های ایران و بانک‌های بزرگ اروپایی، گفت: رفع رکود در بخش صنعت نیازمند رقابتی شدن تولیدات و رونق صادرات است.
گشایش ال‌سی در ارقام بالا امکان‌پذیر نیست‎
«یونیدو» با اعلام رشد سریع تولید در فصل دوم ۲۰۱۷ معرفی کرد: ۲۳ صنعت پیشتاز جهان در سال ۲۰۱۷‎
آمارهای این سازمان بین‌المللی نشان می‌دهد تولید صنعتی جهان در فصل دوم سال 2017 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 درصد رشد داشته، ضمن اینکه این میزان بالاتر از متوسط رشد تولید در سال 2016 نیز هست. بر اساس این گزارش، کشورهای در حال توسعه و نوظهور عملکرد بهتری نسبت به کشورهای توسعه‌یافته ثبت کرده‌اند و تولید صنعتی آنها با سرعت بیشتری در حال افزایش است.
 مقصد احتمالی پول‌های جدید‎
نشانه‌های جدید دریافت‌شده بعد از نیمه اول شهریور از افزایش جذابیت نسبی بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب حکایت دارد.
کارگاه آموزشی استراتژی و برنامه های بازاریابی صادراتی-12 مهر ماه 96
اطلاعات بیشتر در مورد این کارگاه آموزشی که توسط مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود در فایل پیوستی در دسترس می باشد.
جهانگیری بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را ابلاغ کرد
بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه مورخ ۹/۵/۱۳۹۶ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد که متن کامل آن به شرح زیر است:
در سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران مطرح شدعدم تمکین برخی شعب سازمان تامین اجتماعی از بخشنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی‎
در سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب وکار اتاق تهران مصادیق عدم اجرای بخشنامه‌های صادره از سوی معاون اول رییس‌جمهوری در رابطه با سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
طهماسب مظاهری: وضع مالی بانک‌ها با سود ۱۵ درصد هم منفی است‎
به گزارش فارس، طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی با حضور در برنامه تلویزیونی تیتر یک با بیان اینکه فعالیت بانکداری بدون ربا از موضوعات تاکید شده در قانون اساسی است، اقدام بانک مرکزی در تعیین نرخ سود 15 درصد برای سپرده‌ها را خطایی خسارت زا دانست و گفت: طبق قانون، سودی که به سپرده‌ها پرداخت می شود باید کمتر از عایدی بانک ها از این منابع باشد،اما همین نرخ 15 درصد با توجه به تورم و شرایط دیگر بیشتر از سودی است که بانک‌ها کسب می کنند.
توافق هیات رئیسه اتاق ایران با وزیر صمت کمیته‌ مشترک اتاق ایران و وزارت صمت برای رفع مشکلات بخش خصوصی تشکیل می‌شود‎
در دیدار هیات رئیسه و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران با وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد کمیته مشترکی به منظور حل مشکلات بخش خصوصی کشور تشکیل شود.
انتقاد رییس اتاق ایران از تعداد زیاد پروانه واحدهای صنعتی‎
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: باید برای اولین بار یک ارزیابی واقع‌بینانه از نقاط قوت‌ و ضعف، فرصتها و تهدیدهای صنعت و تولید کشور ارائه دهیم.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:یک‌پنجم صنایع داخلی فعالیت مناسب ندارند‎
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از فعالیت حدود ۸۵ هزار واحد صنعتی در کشور یادکرد و گفت: آمار واحدهای راکد همواره ثابت نیست و بسته به شرایط گاهی تعدادی از واحدها به چرخه تولید بازگشته و گاهی از چرخه خارج می‌شوند، اما درمجموع می‌توان گفت حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد صنایع کشور دچار رکود هستند و فعالیت مناسبی ندارند.
الزام گروههای فراخوان‌ شده به استفاده از صندوق مکانیزه فروش‎
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مؤدیان مالیاتی فراخوان شده مشمول نصب و استفاده از سامانه صندوق فروش برای سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ ملزم به استفاده از سامانه هستند.
از سال 1350 تاکنون رخ داده است : 17 رکورد تکرار نشده در عملکرد اقتصادی ایران‎
پنجشنبه گذشته در نشست موسسه مطالعات دین و اقتصاد، اولین جلسه از سلسله مباحث اقتصاد ایران در دوران دفاع مقدس با موضوع اقتصاد سیاسی مداخله های دولت در اقتصاد در دوران دفاع مقدس با سخنرانی فرشاد مومنی، اقتصاددان و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
پیش اظهاری قبل از ورود کالا در گمرک آغاز شد‎
از این پس تمامی کاربران پنجره واحد تجارت فرامرزی می‌توانند بلافاصله پس از بارگیری کالا در مبدا صرفا بر اساس اطلاعات بارنامه خود اقدام به اظهار کنند تا قبل از ورود کالا به کشور تشریفات گمرکی انجام شود
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران: کار باید به دست بخش خصوصی سپرده شود‎
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران معتقد است کار را باید بخش خصوصی انجام دهد و تحول و تحرک باید توسط بخش خصوصی در کشور انجام شود و دولت تنها بسترسازی ها را برعهده بگیرد.
تسهیلات ویژه برای شرکت‌های تولیدی‎
گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و برای دستیابی به اقتصادی درون زا و برون گرا گمرک جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا با بهبود فضای کسب و کار و نیز ایجاد تسهیلات ویژه در فضایی تعاملی و به منظور ارائه خدمات بهتر، شرکت های تولیدی و محصولات را با هماهنگی با وزارت صنعت و معدن و تجارت در سامانه جامع «مدیریت کالا» شناسایی کرده تا بتوان گامی بلند جهت بهبود خدمات ویژه به تولیدی ها برداشت.
رشد تجارت تولید را به حرکت در می‌آورد‎
بر اساس آمار گمرک مجموع تجارت خارجی ما حدود ۲۷۲/ ۲۹ میلیارد دلار بوده، ۱۵/۸ میلیارد دلار تومان واردات داشتیم که نشان از رشد حدود ۲۴ درصدی است. میانگین نرخ واردات ۱۳۹۹ دلار در هر تن بوده که از نظر ارزشی ۹ درصد رشد داشته اما از نظر وزنی ۹۷/ ۲۳ درصد رشد داشته است.
جلب اعتماد مصرف‌کننده با ثبت نشان‌ تجاری‎
این روزها نشان‌های تجاری جایگاه بسیار مهمی در جلب رضایت مشتریان دارند و در واقع ایجادکننده اعتماد مصرف‌کنندگان به کالاها هستند؛ اما متاسفانه در ایران چندان به لزوم نشان‌سازی توجه نشده است و توجه نکردن به این مهم در صنعت پوشاک بیش از دیگر صنایع نمود پیدا کرده است.
تبریک و تهنیت
کسب رأی اعتماد کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم را تبریک عرض نموده و امیدواریم با هماهنگی بیشتر وزرای اقتصادی دولت دوازدهم و اهتمام جدی به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال در کشور شاهد بهبود فضای کسب و کار و بازگشت رونق به بازار تولید و صنعت کشور باشیم.
معاون اقتصادی وزارت صنعت: حذف درج قیمت کالا توسط تولیدکننده برای شفافیت و رقابت است.‎
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مکانیزم درج قیمت کالاها توسط توزیع کننده‌ها در جهت ایجاد شفافیت در جریان گردش کالا و رقابتی‌تر شدن بازار کالایی بوده است.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:دولت ملوک‌الطوایفی اداره نشود‎
مشاور بانکی اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر این‌که دولت باید از حالت ملوک‌الطوایفی خارج شود، گفت: تیم اقتصادی دولت باید هماهنگ باشد تا پیشنهادات جنبه اجرایی پیدا کند.
بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان در گمرک آغاز به کار کرد‎
این بانک اطلاعاتی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، در فضایی تعاملی، تسهیلات ویژه ای را در«سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص» ایجاد کرده است. این گام در راستای ارایه خدمات ویژه گمرکی به شرکت ها و واحدهای تولیدی برداشته شده است.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved