سیدناصرموسوی لارگانی درباره وضعیت صنعت نساجی درکشور،گفت: با توجه به قدرت اقتصادی شهروندان مشخص است که کیفیت پوشاک ملاک اول نیست، بلکه قیمت برای خرید پوشاک در اولویت قرارگرفته که این امر نمی تواند خبرخوبی برای صنعت پوشاک باشد.
 شمع صنعت نساجی رو به خاموشی است/خروج واحدهای تولیدی ازگود رقابت با وجود پوشاک قاچاق در بازار
 رشد قارچ گونه برند‌های ترکیه‌ای در بازار/ حمایت از تولید داخل با حرف عملی نمی‌شود‎
مدتی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک که اغلب آن‌ها برند‌های ترکیه‌ای هستند در سطح شهر رشد پیدا کرده اند و از این رو فروشگاه‌های اطراف خود را تحت تاثیر خود قرار داده اند.
محمدمهدی رئیس زاده، دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه اعلام کرد:نساجی اشتغال زاترین صنعت کشور است
محمدمهدی رئیس زاده دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران از پتانسیل بسیار خوب صنعت نساجی به عنوان یکی از صنایع مادر و مهم کشور در زمینه اشتغال زایی خبر داد و گفت: صنعت نساجی اشتغال زا ترین صنعت کشور است که با کمترین میزان سرمایه می تواند برای اقشار مختلف جامعه کارآفرینی داشته باشد و به همین علت نیازمند نگاه ویژه ای از سوی دولت و نهادهای ذیربط است. محمد مهدی رئیس زادهف در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه انجمن صنایع نساجی ایران را تشکلی صنفی، کارفرمایی و صنعتی عنوان کرد و یادآور شد: این انجمن در سال 1340 تاسیس شد و اکنون 56 سال از فعالیت آن می گذرد.
نخستین تفاهمنامه دستگاه‌ها در دولت دوازدهم سهم نساجی شد:تولید پوشاك در استان‌های با نرخ بیكاری بالا ‎
برخی‌ها می‌گویند، صنعت نساجی ایران مرده است، اما هر از گاهی صدایی از تولیدكننده‌هایی كه نایی برای نفس كشیدن ندارند، به گوش می‌رسد.
شریعتمداری اعلام کرد: منافذ قانونی ورود پوشاک به کشور باید ساماندهی شود‎
محمد شریعتمداری پس از افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: منافذ قانونی ورود کالا به داخل و قاچاق کالا باید ساماندهی شود و با برون‌گرایی و ایفای نقش در بازارهای جهانی به سمت افزایش سهم ۱۵ میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا گام برداریم.
رئیس اتحادیه پوشاک : فروشگاه ها با سود منطقی اجناس را عرضه کنند‎
رئیس اتحادیه پوشاک ضمن تشکر از فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران، بیان کرد: صادر کردن مجوز برای نمایشگاه های فروش در پایان فصل ها اقدامی نامناسب است، دولت و مسئولین نباید به این نمایشگاه ها مجوز دهند.
سمینار آشنایی با برخی از مسائل و مشکلات مرتبط با اجرای قانون کار- سه شنبه 14 شهریور ماه 96
این سمینارتوسط انجمن مدیران صنایع از ساعت 9 الی 12 روز سه شنبه 14 شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد. مدرس این سمینار جناب اقای دکتر اسماعیل ظریفی آزاد ،مدیرکل تنظیم روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهد بود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفنهای 88304070 و 88835385 تماس حاصل فرمایند.
توسعه صنایع کوچک و متوسط؛ رمز توسعه اقتصادی در دهه‌های آینده
دکتر علیمردان شیبانی- نایب رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران- در مصاحبه رادیویی خود با برنامه روز از نو ، توجه به صنایع کوچک و متوسط را در توسعه صنعت و افزایش درآمدهای ملی کشور موثر دانست.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:تولیدی که زیان می‌دهد،باید متوقف شود‎
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران تاکید کرد: ما در تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نباید نگاه بخشی داشته باشیم و به منافع ملی باید توجه کنیم.
رقم واقعی قاچاق پوشاک دربازار ۵ میلیارد دلار است‎
مجید افتخاری در نشست خبری با اشاره به اینکه رقم قاچاق از سوی مسئولان ۲ و نیم میلیارد دلار اعلام شده، در حالیکه این رقم غیر منطقی است افزود: واردات رسمی پوشاک کشور در سال ۹۴، ۱۵ میلیون دلار اعلام شده و این رقم در سال ۹۵ به ۶۰ میلیون دلار رسیده است.
تعرفه‌های گمرکی عامل افزایش قاچاق‎
این روزها وقتی صحبت از قاچاق کالا به کشور می‌شود دیگر کسی نه احساس خطر می‌کند و نه نگران می‌شود زیرا در سال‌های گذشته آن‌قدر اجناس خارجی به‌صورت قاچاق وارد بازار شده‌اند که دیگر پیدا کردن جنس غیر قاچاق آن‌هم در صنوفی مانند پوشاک بسیار سخت شده است.
اعلام اسامی شرکتهای عضو انجمن صنایع نساجی ایران به گمرک برای استفاده از مزایای مسیر سبز
از اعضای محترمی که اسامی آنها در لیست پیوستی نبوده و تمایل دارند تا به گمرک معرفی شوند جهت استفاده از مزایای مسیر سبز خواهشمند است با هر چه سریعتر بخش عضویت دبیرخانه انجمن تماس حاصل فرمایند.
حسن انتخاب دکتر شریعتمداری و دکتر کرباسیان بعنوان وزرای صنعت و اقتصاد امید صنعتگران کشور به رونق صنعت را مضاعف نمود
نایب رییس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: انتخاب آقایان مسعود کرباسیان و محمد شریعتمداری به عنوان وزرای «اقتصاد و دارایی» و «صنعت، معدن و تجارت» را گامی مثبت، امیدوار کننده و حرکتی رو به جلو درجهت ارتقاء بخش صنعت و اقتصاد کشور می دانم.
فراخوان شرکتهای خواهان همکاری با کشورهای اروپایی
اعضای محترم در راستای تسهیل توسعه تعاملات بین المللی و اتخاذ برنامه های کوتاه مدت و میان مدت هم راستا با سفر هیأتهای تجاری خارجی به ایران خواهشمند است در صورت تمایل به همکاری با کشورهای اروپایی فرم پیوست را تکمیل نموده و به دبیرخانه انجمن ارسال نمائید.
وضعیت اورژانسی تولیدکنندگان پوشاک‎
در حالی که روند افتتاح فروشگاه‌های برندهای خارجی پوشاک در کشور سرعت گرفته است؛ در یک سال اخیر 40 درصد واحدهای تولیدی پیراهن در کشور تعطیل شده‌اند.
فراخوان اعضای انجمن صنایع نساجی ایران جهت درج امضا در طومار تهیه شده در خصوص مشکلات صنعت نساجی کشور
اعضای محترم انجمن صنایع نساجی ایران بدینوسیله به اطلاع می رساند در نهصد و پنجاه و دومین نشست هیأت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران مورخ 96/05/29 مصوب شد چکیده ای از مشکلات صنعت نساجی و پوشاک کشور تهیه و به امضای اعضای محترم برسد تا همزمان با آغاز به کار کابینه دولت دوازدهم به مقامات مسول ذیربط هرسه قوه ارائه شود. همچنین دبیرخانه انجمن در تلاش خواهد بود که مشکلات مطروحه در این طومار را در سطح سه قوه پیگیری نموده و تا حد امکان موانع را از سر راه رشد صنعت نساجی کشور بردارد. لذا از نمایندگان دارنده حق امضا دعوت می شود در صورت امکان جهت درج امضا و مُهر به دبیرخانه انجمن مراجعه فرمایند. بدیهی است دبیرخانه انجمن نیزدرحدتوان خود نسبت بمراجعه بدفاترشرکتهای عضواقدام ودرخواست فوق بمنظورصرفه جویی دروقت میباشد. متن بیانیه فوق الذکر در فایل پیوستی قابل رویت می باشد.
اعزام هیأت تجاری به اوکراین به سرپرستی آقای مهندس شافعی- 20 الی 22 شهریور ماه 96
بدینوسیله به اطلاع می رساند اتاق ایران در نظر دارد با همکاری مشترک ایران واوکراین ،هیأت تجاری به سرپرستی جناب آقای مهندس شافعی ریاست محترم اتاق ایران را در فاصله زمانی 20 الی 22 شهریور ماه سالجاری به کشور اوکراین اعزام نماید.
تبریک و تهنیت
کسب رأی اعتماد کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم را تبریک عرض نموده و امیدواریم با هماهنگی بیشتر وزرای اقتصادی دولت دوازدهم و اهتمام جدی به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال در کشور شاهد بهبود فضای کسب و کار و بازگشت رونق به بازار تولید و صنعت کشور باشیم.
فقط ۱۰ برند پوشاک خارجی مجوز دارند‎
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه هنوز بسیاری از برندهای خارجی براساس دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک مجوز لازم را دریافت نکرده‌اند، گفت: فعلا ۱۰برند خارجی مجوز فعالیت دارند.
نظرسنجی در خصوص بررسی موانع و راهکارهای توسعه همکاری با کشور برزیل
اعضای محترم بدینوسیله به استحضار می رساند با عنایت به تشکیل میز برزیل با هدف بهبود و ارتقاء حجم مبادلات بازرگانی و افزایش ظرفیت های همکاری فی مابین، سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد در هفته های آتی جلسه ای با حضور قائم مقام محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت و صاحبان صنایع و فعالان تجاری و اقتصادی در این حوزه برگزار نماید و به بررسی موانع و راهکارهای توسعه همکاری با کشور مذکور بپردازد.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved